Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 3
DNES: 33
TÝŽDEŇ: 190
CELKOM: 156773

Anketa

Ako sa vám pačia naše stránky

Celkom hlasov:
1602
Hlasovanie začalo:
8. 4. 2015
Hlasovanie končí:
neobmedzené

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Navigácia

Obsah

16. Máj - Povodeň

Typ: ostatné
16. Máj - Povodeň 1Dňa 16. mája 2014 po 4 rokoch našu obec znova postihla povodeň.

18. máj - doplnené foto a dalšie info

15. mája v nočných hodinách začala stúpať hladina miestneho potoka z dôvodu výdatných dažďov, ktorá následne klesla na bezpečnú úroveň. Ráno 16. mája začala stúpať hladina rieky Torysa, ktorá následne preplavila hrádzu na ulici Mlynskej. Po zistení týchto skutočností  a zasadnutí krízového štábu obce sa naša jednotka začala pripravovať na boj so živlom. Medzitým bola naša jednotka niekoľko krát povolaná k čerpaniu vody do Prešova kde boli zaplavené ulice Budovateľská a Jilemnického. Tieto žiadosti sme odmietli nakoľko bol aj v našej obci vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity. Následne nám operačné stredisko poslalo pomocnú jednotku na čerpanie vody z Kojatíc s vozidlom Iveco Daily s dvoma motorovými striekačkami Magirus, potom jednotku z Lemešan s vozidlom Iveco Daily  a kalovým čerpadlom HERON a jednotku z Bretejoviec s vozidlom DA Avia a kalovým čerpadlom HERON. Tieto jednotky čerpali vodu zo zaplavených záhrad na ulici Mlynskej. Naša jednotka s vozidlom Š706 RTHP CAS-25 a protipovodňovým prívesom na ulici Košickej kde sme čepali vodu zo zatopenej záhrady rodinného domu kalovým čerpadlom HERON a plávajúcim motorvým čerpadlom Honda PH 1200. V zálohe sme mali pripravenú aj motorovú striekačku PS 12. Počas zásahu nás navštívili príslušníci OR HaZZ Prešov pre hodnotenie situácie. Uzatvorená bola aj cesta medzi Drienovom a Lemešanami. V podvečerných hodinách začala voda klesať tak sme previedli kontrolu stavu cesty smerom na Lemešany, ktorú sme následne očistili od nánosov bahna. Po tomto úkone bola cesta opäť sprejazdnená.
Ďalšie informácie a fotky budú priebežne dopĺňané

16.5. Zásahu sa zúčastnili : Strojník-vodič-veliteľ zásahu- Bc. Michael JUREK, Veliteľ: - Imrich Čarnogurský, Hasiči: Ing. Róbert Pfeffer, Ján Semančík, Stanislav Jurek, Milan Korem, Marián Jurek

17.5. Sme zabezpečili rozvoz čistej úžitkovej vody v postihnutej oblasti

Zásahu sa zúčastnili : Strojník-vodič Bc. Michael JUREK, Veliteľ:  Imrich Čarnogurský, Hasiči: Stanislav Jurek

18.5. Sme previedli  čerpanie vody z plochy ihriska

Zásahu sa zúčastnili : Strojník-vodič: Bc. Michael JUREK, Veliteľ: Imrich Čarnogurský, Hasiči: Ing. Matúš Jurko, Ján Semančík, Stanislav Jurek

Foto tu


Vytvorené: 13. 4. 2015
Posledná aktualizácia: 7. 9. 2016 12:33
Autor: