Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 1
DNES: 27
TÝŽDEŇ: 184
CELKOM: 156767

Anketa

Ako sa vám pačia naše stránky

Celkom hlasov:
1602
Hlasovanie začalo:
8. 4. 2015
Hlasovanie končí:
neobmedzené

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Navigácia

Obsah

12. máj 2015 - Požiar drevného odpadu

Dňa 12. mája 2015 bol operčným stredisko ohlásený požiar v katastri obce Drienov pri futbalovom ihrisku.

Na miesto vyrazila ihned naša jednotka v počte 1+2 s vozidlo Š 706 RTHP CAS-25. Po príjazde na miesto bolo zistené že sa jedná sa o neohlásené vypaľovanie drevného odpadu po ťažbe dreva. Na mieste bola prítomná aj jednotka PZ SR zo stanice Drienov, ktorá udalosť podrobne zadokumentovala. Po poučení pracovníka vykonávajúceho predmetnú činnosť na mieste udalosti a upozornení na nedodržanie jeho povinnosti sme usúdili že vyhorenie bude účinnejšie. Na mieste bol prítomný lesný traktor aj zdroj vody tak rozšírenie požiaru nehrozilo.  Po tejto dohode sa jednotka vrátila na základňu.

Zásahu sa zúčastnili  : Strojník-vodič Bc. Michael JUREK, Veliteľ: Ľubomír Mitrik, Hasič: Peter Bilka