Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:19
TÝŽDEŇ:261
CELKOM:248883

Navigácia

Obsah

10. august - Požiar strniska Niereše

Typ: ostatné
Poziar pola nierese Dňa 10. augusta 2017 bol krajským operačným strediskom v poludňajších hodinách ohlásený požiar poľa pri poľnohospodárskom družstve v obci Mirkovce.

Na miesto vyrazila naša jednotka DHZO Drienov s vozidlom Tatra 815 CAS-32 v počte 1+2. Po príjazde na určené miesto (PD Mirkovce) bolo zistené, že došlo k nepresnosti určenia miesta zásahu zo strany operačného strediska. Po oznámení tohto zistenia operačnému stredisku nám určili správne miesto požiaru, ktoré sa náchadlo o kus ďalej pri miestnej časti Niereše. Po príjazde na miesto zásahu bo už požiar lokalizovaný a likvidovaný jednotkou HaZZ Prešov s vozidlom T-815-7 CAS-30. Naša jednotka vykonala očistenie pozemnej komunikácie od nánosov nečistôt vzniknutých pri hasení poľa. Po odchode jednotky HaZZ sme ešte spozorovali na požiarovisku dymiace miesto, ktoré sme následne zabezpečili proti novurozhoreniu. Po vykonaní týchto činností sme sa vrátili na základňu.

Zásahu sa zúčastnili: Strojník-vodič: Ing. Michael Jurek, Veliteľ: Imrich Čarnogurský, Hasič: Ján Semančík.

Foto tu


Vytvorené: 10. 8. 2017
Posledná aktualizácia: 10. 8. 2017 19:51
Autor: Správce Webu