Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:131
TÝŽDEŇ:1139
CELKOM:213423

Navigácia

Obsah

3. august - Taktické cvičenie Drienovská Nová Ves

Typ: ostatné
TC DNVDňa 3. augusta 2019 bol operačným strediskom nahlásený požiar skládky dreva v obci Drienovská Nová Ves.Jednalo sa o vopred ohlásené taktické cvičenie jednotiek DHZO.

Na miesto udalosti vyrazila naša zásahová jednotka DHZO v počte 1+3 s vozidlom Tatra T-815 CAS-32. Po príjazde na miesto bolo z informácií veliteľa zásahu z miestnej jednotky DHZO zistené že sa jedná o požiar skládky dreva s prítomnosťou nezisteného počtu ranených. Naša jednotka podľa inštrukcií veliteľa začala vykonávať hasebné práce súvisiace s lokalizáciou a následnou likvidáciou požiaru. Ostatné zúčastnené jednotky vykonávali vyhľadávanie a záchranu ranených s ich ošetrením. Po likvidácii požiaru a záchrane všetkých ranených veliteľ zásahu ukončil zásah. Nasledoval nástup a vyhodnotenie taktického cvičenia. Velitelia jednotlivých jednotiek DHZO si prevzali osvedčenia o absolvovaní cvičenia. Cvičenie bolo ukončené malým občerstvením a jednotky sa rozišli na svoje základne.

Taktického cvičenia sa zúčastnili jednotky DHZO v poradí:

Drienovská Nová Ves, Lemešany (CAS-32 T-148, Iveco Daily), Drienov (CAS-32 T-815), Brestov (Iveco Daily) , Bretejovce (CAS-32 T-815) a Prešov (Avia DA-12).

Za DHZO Drienov sa cvičenia zúčastnili: Vodič-strojník: Ing. Michael JUREK, Veliteľ: Stanislav JUREK, Hasiči: Matúš ŠIMČÁK, Peter BILKA

Foto tu

 


Vytvorené: 3. 8. 2019
Posledná aktualizácia: 3. 8. 2019 18:31
Autor: Správce Webu