Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:13
TÝŽDEŇ:102
CELKOM:244325

Navigácia

Obsah

13. august - požiar skládky a obydlia v Lemešanoch

13. august - požiar skládky a obydlia v Lemešanoch

Dňa 13. augusta 2013 bol o 16 hodine a 30 minúte ohlásený požiar  odpadu v obci Lemešany.

Na miesto bola ihneď vyslaná jednotka v počte 4+1 s  vozidlom Š706 RTHP CAS-25. Po príchode na miesto zásahu bolo zistené že horí skládka odpadu a vedľa stojace drevené obydlie. V čase príjazdu našej jednotky na miesto už hasiace práce vykonávali príslušníci HaZZ Prešov a spoločne s členmi OHZ Lemešany. Po získaní informácii od veliteľa zásahu naša jednotka začala s hasením požiaru skládky jedným C prúdom a následne aj jedným D prúdom. Následne pokračovala pomocou pri dohášaní obydlia.  Na mieste zasahovali : Jednotka HaZZ Prešov s vozidlami MB Atego a Iveco Trakker a jednotka OHZ Lemešany s vozidlom Iveco Daily, jednotka hasičského zboru obce Drienov s vozidlom Š706 RTHP, jednotka policajného zboru SR zo stanice Drienov a pohotovostná motorizovaná jednotka  PZ SR Prešov. Zásah bol ukončený o 18. hodine a 30. minúte a jednotky sa vrátili na základne.

Zásahu sa zúčastnili : Vodič-strojník: Bc. Michael Jurek, Veliteľ: Imrich Čarnogurský, Hasiči: Stanislav Jurek, Ing. Matúš Jurko, Ing. Róbert  Pfeffer.


Vytvorené: 8. 4. 2015
Posledná aktualizácia: 8. 4. 2015 11:47
Autor: