Návštevnosť:

ON LINE: 1
TÝŽDEŇ: 87
CELKOM: 134914

Ako sa vám pačia naše stránky

Celkom hlasov:
Hlasovanie začalo:
8. 4. 2015
Hlasovanie končí:
neobmedzené

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

30. september - Previerky pripravenosti DHZO

Typ: ostatné
PrevierkyDňa 30. septembra 2018 sa v obci Lipovce konali previerky pripravenosti dobrovolných hasičských zborov obcí prešovského okresu.

Previerky pozostávali zo zdravotnej prípravy, teoretickej prípravy a praktickej časti.

Zdravotná príprava pozostávala z popisu činosti a následneho prevedenia prvej pomoci podľa vylosovanej otázky.

Teoretická časť prípravy  pozostávala  z popisu vecných prostriedkov, parametrov technického vybavenia, viazania uzlov, a grafických značiek podľa vylosovania.

Praktická časť previerok pozostávala z čerpania vody z voľného zdroja a požiarneho útoku jednoduchým útočným vedením do kopca alebo prečerpávania vody z nádrže pomocou ejektora.

Naša jednotka vykonávala sanie vody z voľného zdroja pomocou vývevy na CAS-32 a následne prečerpávanie vody pomocou ejektora.

Po ukončení previerok sme získali osvedčenie na výkon zásahovej činosti. Celkovo sa previerok zúčastnilo 20 DHZO. Z náško okrsku to boli len dve DHZO a to Drienov a Lemešany

Previerok sa zúčastnili: Strojník vodič : Ing. Michael JUREK, Veliteľ: Imrich ČARNOGURSKÝ, Hasiči: Stanislav JUREK, Ján Semančík

Fotogaléria ÚV DPO Prešov

Vytvorené: 30. 9. 2018