Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:81
TÝŽDEŇ:0
CELKOM:213713

Navigácia

Obsah

26. apríl - Požiar stohu Trebejov

Typ: ostatné
fotoDňa 26. apríla bol počas ukážky techniky v obci Kysak ohlásený požiar stohu pri obci Trebejov.

Dňa 26. apríla sme boli požiadaní veliteľom DHZO Kysak o vykonanie ukážky hasičskej techniky v obci Kysak. Na ukážke sa zúčastnili aj príslušníci HaZZ Košice so svojou technikou. O 14 hodine a 35 minúte  prišiel na miesto ukážky veliteľ DHZO Lemešany s vozidlom Iveco Daily ohlásiť požiar stohu pri obci Trebejov, ktorý spozoroval pri ceste okolo.  Na miesto vyrazili príslušníci HaZZ Košice s vozidlami Iveco Daily a T148 CAS-32. Po príjazde na miesto privolali zasahujúci príslušníci HaZZ Košice na výpomoc aj našu jednotku, ktorá bola ešte v obci Kysak. Po vyžiadaní sme ihneď vyrazili na miesto s vozidlom CAS 25 Š706 RTHP v počte 1+2 spolu s 3 členmi DHZO Kysak. Pro príjazde na miesto sme zistili že sa jedná o požiar stohu kompostu. Naša jednotka vykonala spolu s príslušníkmi HaZZ Košice hasebný zásah. Na zdolávanie požiaru sa použili 3 x C prúdy a ručné náradie. Na miesto bol privolaný aj nakladač ktorý pomohol rozhrnúť stoh čím sa urýchlila likvidácia požiaru. Pri zásahu pomáhali aj miestny chatári, ktorý pomohli s rozhŕňaním stohu. Požiar bol lokalizovaný o 15. hodine a zlikvidovaný o 18. hodine a 30. minúte. Následne jednotky odišli na základne.

Zásahu sa zúčastnili: Strojník-vodič: Bc. Michael Jurek, Veliteľ: Imrich Čarnogurský, Hasič: Stanislav Jurek

foto tu


Vytvorené: 18. 8. 2015
Posledná aktualizácia: 7. 9. 2016 12:33
Autor: