5. február - Slávnostné oceňovanie záchranárov na Bratislavskom hrade

5. február - Slávnostné oceňovanie záchranárov na Bratislavskom hrade Dňa 5. februára sa priestory zimnej jazdiarne Bratislavského hradu stali dejiskom slávnostného oceňovania príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, dobrovoľných hasičov, príslušníkov Policajného zboru, členov Horskej záchrannej služby SR a Komplexnej centrálnej záchrannej služby.

Ministerka vnútra SR Denisa Saková ocenila všetkých, ktorí zasahovali pri najväčších  udalostiach v roku 2019, z ktorých mnohé otriasli Slovenskom.

Celkovo si ocenenia prevzalo 266 záchranárov, ktorí zasahovali pri najtragickejších udalostiach roku 2019.
Ocenenie získlala aj naša zásahová jednotka DHZO Drienov, za pomoc pri zdolávaní mimoriadnej situácie, ktorá vznikla dňa 6. decembra 2019 na Mukačevskej ulici v Prešove.

Tlačová správa MINV SR

Vytvorené: 7. 2. 2020