Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:13
TÝŽDEŇ:102
CELKOM:244325

Navigácia

Obsah

12. júl 2018 - Technická pomoc Košice

Dňa 12. júla vo večerných hodinách bola naša jednotka požiadaná o pomoc pri vykládke betónu z nepojazdného auto domiešavača značky Mercedes na stavbe v Košiciach v časti Podhradová.

Na miesto vyrazila zásahová jednotka v počte 1+2 s vozidlom T-815 CAS-32.  Po príjazde na miesto bolo zistené, že sa jedná o poruchu a zapadnutie auto domiešavača, pre ktorú nebolo možné uskutočniť vykládku betónu. V bubne mixu už bol vyrezaný otvor, cez ktorý sa zamestnanci snažili vyhrabávať tuhnucí betón. Ihneď sme preto využili 1xC prúd a tlakom vody sme postupne zmáčali a vymývali betón z mixu. Zásah trval približne dve hodiny, počas ktorých sa nám podarilo z mixu vyplaviť väčšiu čast objemu betónu a tým zabrániť totálnemu znehodnoteniu drahého autodomiešavača. Podľa majiteľa sme zachránili majetok v hodnote 50 000 EUR.

Zásahu sa zúčastnili: Strojník - Vodič : Ing. Michael Jurek, Veliteľ: Stanislav Jurek, Hasič: Ján Semančík


Vytvorené: 13. 7. 2018
Posledná aktualizácia: 13. 7. 2018 21:55
Autor: Správce Webu