Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:15
TÝŽDEŇ:257
CELKOM:248879

Navigácia

Obsah

22. September 2016 - Požiar sušičky PD Lemešany

Dňa 22. Septembra 2016 bol večer o 21. hodine Krajským operačným strediskom ohlásený požiar sušičky obilnín na poľnohospodárskom družstve v Lemešanoch.

 

Na miesto vyrazila naša jednotka v počte 1+2 s vozidlom T-815 CAS-32. Po príjazde na miesto bolo zistené, že sa jedná o znovurozhorenie ohnísk z požiaru sušičky obilnín s obsahom slnečnice z predošlého dňa. Aj k tejto udalosti bola vyslaná naša jednotka no krátko po výjazde bola odvolaná.
Na mieste  už zasahoval DHZO Lemešany z vozidlom Tatra T-148 CAS-32 a Iveco Daily a tesne pred našim príjazdom dorazila aj jednotka HaZZ Prešov s vozidlom Iveco Trakker CAS-30. Vyhľadávanie ohnísk prebiehalo za pomoci termokamery. Zásah komplikoval prístup k ohniskám, preto bolo potrebné strihať krycie plechy sušičky a hasenie prevádzať priamo zvnútra za pomoci dýchacej techniky. Zásah bol ukončený krátko po polnoci a jednotky sa vrátili na základne.

Zásahu sa zúčastnili: Strojník - vodič: Ing. Michael Jurek, Hasiči: Ján Semančík, Stanislav Jurek


Vytvorené: 23. 9. 2016
Posledná aktualizácia: 23. 9. 2016 17:18
Autor: Správce Webu